Czy jedzenie gliny może pomóc w radzeniu sobie z nadwagą?

Czy jedzenie gliny może pomóc w radzeniu sobie z nadwagą?

Sucha glina nie brzmi zbyt apetycznie. Ale nowe badania pokazują, że może istnieć dobry powód, by go jeść. Glina może wchłonąć tłuszcz z jelit – przynajmniej u szczurów. Jeśli działa to w ten sam sposób u ludzi, może powstrzymać nasze ciała przed wchłanianiem tłuszczu z pokarmów i zapobiegać rozszerzaniu się obwodów talii.

Glina jest rodzajem gleby zdefiniowanej głównie przez jej rozmiar i kształt. Wykonany jest z bardzo drobnych ziarenek skał lub minerałów. Ziarna te są tak małe, że ściśle przylegają do siebie, pozostawiając niewiele miejsca na filtrowanie wody.

W nowym badaniu szczury, które zjadły peletki z gliny, zyskały mniejszą wagę na diecie wysokotłuszczowej. W rzeczywistości glinka spowolniła przyrost masy ciała tak samo dobrze jak wiodący lek na odchudzanie.

Farmaceuta Tahnee Dening przeprowadził badania na Uniwersytecie Południowej Australii w Adelajdzie. Badała, czy glina może pomóc w przenoszeniu leków do jelita cienkiego. Ale to nie był duży sukces, ponieważ glina pochłaniała narkotyk po drodze. To sprawiło, że pomyślała o tym, co jeszcze może pochłonąć glina. A co z tłuszczem?

Aby się tego dowiedzieć, wykonała kilka eksperymentów.

Zaczęła od tego, co jest w twoim jelicie cienkim. Jelito cienkie znajduje się pomiędzy żołądkiem a jelitem grubym. Tutaj większość tego, co jesz, jest maczana w sokach, rozkładana i wchłaniana przez ciało. Dening dodał olej kokosowy – rodzaj tłuszczu – do płynu, który był jak soki jelitowe. Potem mieszała w glinie.

„Te gliny były w stanie wchłonąć dwukrotnie większą wagę tłuszczu, co jest niewiarygodne!” Mówi Dening.

Aby zobaczyć, czy to samo może się wydarzyć w ciele, jej zespół nakarmił glinę niektórym szczurom przez dwa tygodnie.

Badacze przyjrzeli się czterem grupom po sześć szczurów. Dwie grupy spożywały dietę wysokotłuszczową, a także peletki wykonane z różnych rodzajów gliny. Inna grupa otrzymywała wysokotłuszczowe jedzenie i lek na odchudzanie, ale bez glinki. Ostateczna grupa zjadła dietę wysokotłuszczową, ale nie miała żadnego leczenia. Te nieleczone zwierzęta są znane jako grupa kontrolna.

Pod koniec dwóch tygodni Dening i jej koleżanki ważyły ​​zwierzęta. Szczury, które jadły glinę, zyskały niewielką wagę, jak szczury, które przyjmowały lek zmniejszający masę ciała. Tymczasem szczury w grupie kontrolnej zyskały na wadze większej niż szczury w innych grupach.

Naukowcy podzielili się swoimi odkryciami w dniu 5 grudnia 2018 r. W czasopiśmie Pharmaceutical Research.
Brud a narkotyki

Lek na odchudzanie stosowany przez zespół australijski może wywoływać nieprzyjemne objawy. Ponieważ powstrzymuje to jelito od trawienia tłuszczu, niestrawiony tłuszcz może się odbudować. U ludzi może to prowadzić do biegunki i wzdęć. W rzeczywistości wiele osób przestaje przyjmować lek, ponieważ nie mogą znieść tych skutków ubocznych.

Dening myśli teraz, że gdyby ludzie brali glinę w tym samym czasie, może to wyeliminować nieprzyjemne skutki uboczne narkotyku. Następnie glina powinna wydostać się z ciała w kupie pacjenta. Następnym krokiem „jest dostarczenie szczurom różnych porcji różnych rodzajów gliny, aby zobaczyć, który działa najlepiej”, mówi Dening. „Musimy również przetestować go na większych ssakach. Albo na psach, albo na świniach. Powinniśmy upewnić się, że jest naprawdę bezpieczny, zanim przetestujemy go na ludziach. ”

Donna Ryan zgadza się, że lekarze będą musieli upewnić się, że glina jest bezpieczna przed użyciem jej jako leku. Ryan jest emerytowanym profesorem w Pennington Biomedical Research Center w Baton Rouge, La. Teraz jest prezesem Światowej Federacji Otyłości, studiowała otyłość przez 30 lat.

Tłuszcz pochłania wiele składników odżywczych, mówi Ryan. Należą do nich witaminy A, D, E i K oraz żelazo mineralne. Jest więc zaniepokojona tym, że glina może wchłonąć i wyeliminować te składniki odżywcze. „Problem polega na tym, że glina może wiązać żelazo i powodować niedobór”, mówi Ryan. A to byłoby złe, mówi. „Potrzebujemy żelaza do tworzenia komórek krwi. Stanowi także ważną część naszych komórek mięśniowych. ”

Melanie Jay jest lekarzem w Langone Medical Center w New York University w Nowym Jorku. Pomaga leczyć ludzi otyłością. A tłuszcz w diecie ludzi nie jest jedynym winowajcą, zauważa. Spożywanie dużej ilości cukru może również przyczyniać się do otyłości, mówi. „Clay nie wchłania cukru”. Jeśli szukamy nowego sposobu, aby pomóc ludziom w kontrolowaniu ich wagi, mówi: „mamy bardzo długą drogę idź, zanim damy ludziom glinę. ”

http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.3pionki.pl/
http://www.bud-len.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.