Elektroniczny papieros sposobem na rzucenie palenia

Elektroniczny papieros sposobem na rzucenie palenia

Palenie papierosów to jeden z nałogów, w który łatwo wpaść, a znacznie trudniej się go pozbyć. Jednak dla palaczy pojawiają się coraz to nowe produkty, dzięki którym można w skuteczny sposób wspomóc się w pozbyciu złych przyzwyczajeń. Wśród nich jest coraz popularniejszy papieros elektroniczny.

Coraz częściej jesteśmy uświadamiani o negatywnych skutkach zarówno aktywnego, jak i biernego palenia. W wielu krajach już pojawiły się regulacje prawne zakazujące palenia papierosów w miejscach publicznych. Strefy wolne od dymu są również tam, gdzie prawo tego nie nakazuje, jednak świadomość szkodliwości papierosów nakłania właścicieli do wyznaczania pomieszczeń w swoich kawiarniach czy pubach, w których obowiązuje zakaz palenia. Jest to z pewnością postępowanie idące w dobrym kierunku, dzięki któremu osoby niepalące nie muszą być narażane na szkodliwe działanie dymu nikotynowego. Jednak są również sposoby na pogodzenie potrzeb palaczy z niechęcią niepalących.

Otóż w ostatnim czasie coraz modniejszy wśród wielu osób staje się elektroniczny papieros. Jak zapewniają producenci, jest to zdrowa alternatywa dla tradycyjnych papierosów. Pozwala on na zaspokojenie głodu nikotynowego bez konieczności wdychania niebezpiecznych substancji, które wchodzą w skład tradycyjnego papierosa. E-papieros ma podobny wygląd i smak do prawdziwego, również wypuszcza dym, jednak nie jest uciążliwy dla otoczenia, gdyż nie wydziela zapachu. Można go traktować w zastępstwie zwykłego papierosa, jak również wspomóc się nim w rzucaniu nałogu. Działa on znacznie szybciej niż plastry czy gumy z nikotyną, natomiast sam proces odzwyczajania się jest bardziej naturalny. Można stosować system ograniczania ilości nikotyny w kartridżach (są to wkłady, które epapieros ma zamontowane w miejscu filtra u tradycyjnego papierosa), aż do momentu, w którym będzie można korzystać z wkładów o zerowej zawartości nikotyny. Taki sposób pozwala na odzwyczajenie się od nikotyny bez konieczności rezygnacji z przyjemności palenia.

Produkt ten jest stosunkowo nowy na rynku, a z racji małej konkurencji nadal cena jest dla niektórych zbyt wysoka. Trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 200 zł za urządzenie + średnio 4 zł za jeden kartridż, który przeciętnie wystarcza jak 15-20 zwykłych papierosów. Jeżeli jednak ilość wypalanych dziennie papierosów jest dość duża, to po pewnym czasie koszt urządzenia z pewnością się zwróci, a jest szansa na całkowite pozbycie się nałogu.

Polecamy: gry planszowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.