Jaki hosting wybrać?

Jaki hosting wybrać?

Początkujący webmasterzy często zastanawiają się: jaki hosting wybrać? Wybór na rynku jest ogromny, niemal każda oferta charakteryzuje się innymi parametrami. Różni je pojemność, transfer miesięczny, dostępne bazy danych, a także obsługa techniczna i niezawodność systemów. Więc jak wybrać tę najlepszą opcję? Najlepiej zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Na początek ważna jest pojemność dyskowa. Dla typowej strony bez galerii zdjęć potrzeba znacznie mniej miejsca niż dla tej ze zdjęciami. Trzeba także brać pod uwagę, jak często strona będzie aktualizowana, dodawane zdjęcia, itp., żeby nie okazało się że nasz hosting www okaże się szybko za mały. Potrzebny jest pewien „zapas” przestrzeni dyskowej, jak również możliwość, żeby w każdym momencie móc przenieść się na pakiet.

Równie ważny jest transfer miesięczny. Im więcej osób będzie odwiedzać naszą stronę, tym wyższy powinien być limit dla tej wartości. Po przekroczeniu go kolejne osoby mogą nie odwiedzić naszej strony, co z kolei wpłynie na zniechęcanie się np. potencjalnych klientów, jeśli prowadzimy sklep internetowy. Należy też pamiętać, aby wybrać szybki hosting, aby nasza strona otwierała się w krótkim czasie. Często użytkownicy Internetu rezygnują z odwiedzin, kiedy muszą kilkanaście sekund czekać na załadowanie się strony. Wpływają na to nie tylko parametry komputerów, stanowiących serwer, ale również ich lokalizacja. Szybciej otworzą się strony na serwerach zlokalizowanych w Polsce, niż te znajdujące się fizycznie poza granicami naszego kraju.

Powinnyśmy pamiętać, że odpowiedni hosting stron www może zadecydować o sukcesie naszej strony wśród rosnącej szybko konkurencji. Dlatego warto ułatwić sobie start na rynku internetowym przez rozważny wybór usługodawcy hostingowego.

 

http://terazwsieci.pl
http://www.gajg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.