Vaping może uszkodzić płuca #2

Vaping może uszkodzić płuca #2

W tym badaniu myszy wdychały opary e-papierosów przez dwa tygodnie. Ich płuca wykazywały oznaki stanu zapalnego. Później zwierzęta te eksponowano albo na Staphylococcus, albo na wirusa grypy. Myszy z zaognionymi płucami były mniej zdolne do walki z infekcją niż myszy, które nie przechyliły się. Niektóre vaping myszy zmarły nawet na grypę. Wszystkie myszy niekazyjne przeżyły.

Dodatkowe obawy

 

Płyny Vaping zawierają rozpuszczalniki, które pomagają w rozpuszczaniu się środków aromatyzujących. Po podgrzaniu w e-papierosie co najmniej jeden powszechnie stosowany rozpuszczalnik przekształcił się w coś niepokojącego: karbonyle (Kar-boh-NEELS), jak wykazały badania z 2014 roku. Te karbonylki zawierały formaldehyd i inne związki, które są znane lub podejrzane o powodowanie raka.

 

Inne składniki płynów wapiennych również zostały powiązane ze szkodą. Przy wysokich dawkach nikotyna może zabijać ludzi. A potencjał przypadkowych zatruć nikotynowych może być dość wysoki w przypadku e-papierosów. Taki jest wniosek Jennifer Cameron z College of Nursing na Washington State University w Spokane i jej współpracowników.

 

Nikotyna może wchłaniać się w jelitach lub przez skórę. Już od 30 do 60 miligramów (0,001 do 0,002 uncji) nikotyny może zabić dorosłego. Tylko 10 mg może zabić dziecko. W nowym badaniu zespół Camerona wykazał, że mała fiolka z płynem e-papierosowym może zawierać 100 mg nikotyny. (Jaka ilość zawartej fiolki nie zawsze była dokładnie podawana na etykiecie produktu.) Jeśli dziecko lub dorosły spożyły dużo tego, co było w fiolce, mogły umrzeć, podsumował zespół. Ich wyniki pojawiają się w wydaniu „Tobacco Control” z stycznia 2014 roku.

 

W rzeczywistości istnieje kilka zasad dotyczących tego, co producenci mogą włożyć do waporyzowania płynów. Niektóre firmy opisują swoje aromatyzowane płyny jako „spożywcze”. Inni opisują te środki aromatyzujące jako „ogólnie uznane za bezpieczne” w przypadku żywności i napojów. Jednak coś, co można bezpiecznie zjeść lub wypić, może być „zupełnie niebezpieczne przy wdychaniu” – zauważa zespół Jamesa Pankowa z Portland State University w Oregonie.

 

Pankow stał na czele zespołu chemików i inżynierów, którzy analizowali aromaty i inne chemikalia w 30 papierach e-papierosowych. Jak stwierdzili, środki smakowe stanowią stosunkowo dużą część płynów. Kilka substancji chemicznych, takich jak benzaldehyd (Benz-AL-duh-hide) może podrażniać płuca. Opublikowali swoje odkrycia online 15 kwietnia w Tobacco Control.

 

Zespół Pankowa ostrzega, że ​​może przyjrzeć się tylko niewielkiej ilości dostępnych obecnie e-papierosów. Od stycznia 2014 r. Odnotowano „zadziwiające 7 764 unikalne nazwy smakowe” dla tych rozwiązań w sprzedaży. Naukowcy cytują dane wskazujące, że liczba nowych smaków nadal rośnie w tempie około 240 miesięcznie.

 

W ostatnich latach nastolatki odchodzą od palenia papierosów i cygar. Jest to zgodne z nowymi danymi z ostatniego corocznego badania National Youth Tobacco Surveys. Są one sponsorowane przez dwie amerykańskie agencje zdrowia, FDA i Centers for Disease Control and Prevention. Wyniki ostatniej rundy tych badań „są zdumiewające i dotyczą” – powiedział Zeller z FDA 16 kwietnia. (Część jego ogłoszenia o wynikach badania można usłyszeć w filmie po prawej stronie). Zużycie papierosów i cygar spadało przez ostatnią dekadę. Ale ta „dobra wiadomość jest teraz zagrożona przez złe wieści o dramatycznym wzroście używania e-papierosów” – powiedział.

 

W rzeczywistości nowe badania wykazały, że do 2014 r. E-papierosy stały się najczęściej używanym wyrobem tytoniowym przez uczniów gimnazjów i liceów. (Jest to produkt „tytoniowy”, ponieważ jego nikotyna pochodzi z tytoniu.)

http://www.ann-design.pl

http://www.brugo.pl

Ten nowy trend, mówi Zeller, „powinien podnieść alarmowe dzwonki dla rodziców i wychowawców”.

 

Dane dotyczące toksyczności nie powinny być ignorowane przez nastolatków, ostrzega Garry Sigman. Jest szefem medycyny okresu dojrzewania w Loyola University Chicago Stritch School of Medicine. Jest w Maywood, Ill.

 

Nikotyna jest jedną z najbardziej uzależniających substancji dostępnych dla nastolatków, powiedział Science News dla studentów. „Za pomocą tylko kilku wdechów może stworzyć uzależnienie”, mówi. Kiedy ekspozycja pojawia się, gdy mózg dorastającego wciąż się rozwija, istnieje obawa, że ​​ryzyko uzależnienia zostanie zwiększone, mówi.

 

„Ale podczas gdy uzależnienie jest naszym głównym problemem, mamy również inne obawy zdrowotne” – zauważa. Na przykład niektóre płyny stosowane w e-papierosach zawierają metale ciężkie, krzemiany i inne materiały. Mogą być toksyczne dla płuc. A ponieważ żadna agencja rządowa nie reguluje obecnie płynów, mówi, bezpieczeństwo tych płynów smakowych nie zostało dobrze zbadane.

 

FDA przyznaje, że pozostaje wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa e-papierosów. Ale z tego, co już wiemy, Zeller podsumowuje: „Uderzający wzrost wykorzystania e-papierosów w gimnazjum i liceum. . . jest tak naprawdę nagłym przypadkiem zdrowia publicznego. ”

 

uzależnienie Niekontrolowane użycie leku nawykowego lub niekontrolowanego i niezdrowego nawyku (np. gry wideo lub SMS-y telefoniczne). Wynika to z choroby wywołanej przez zmiany w mózgu, które pojawiają się po zażyciu niektórych leków lub angażowaniu się w bardzo przyjemne czynności. Osoby uzależnione będą odczuwać nieodpartą potrzebę użycia narkotyku (który może być alkoholem, nikotyną w tytoniu, lekiem na receptę lub nielegalnym środkiem chemicznym, takim jak kokaina lub heroina), nawet jeśli użytkownik wie, że może to spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia konsekwencje prawne. (Na przykład, mimo że 35 milionów Amerykanów próbuje rzucić palenie każdego roku, mniej niż 15 na 100 odnosi sukcesy Większość z nich zaczyna ponownie palić w ciągu tygodnia, zgodnie z National Institute on Drug Abuse.)

 

adolescencja Przejściowy etap rozwoju fizycznego i psychicznego, który rozpoczyna się na początku dojrzewania, zazwyczaj w wieku od 11 do 13 lat, a kończy się w wieku dorosłym.

 

bakteria (liczba mnoga) Bakteria jednokomórkowa. Mieszkają one niemal wszędzie na Ziemi, od dna morza po zwierzęta domowe.

 

łagodny Nie szkodliwy dla zdrowia.

 

biofilm Lepka wspólnota różnych rodzajów drobnoustrojów, która w zasadzie klei się do jakiejś stałej powierzchni. Życie w biofilmie jest jednym ze sposobów, w jaki mikroby chronią się przed czynnikami stresującymi (takimi jak trucizny) w swoim środowisku.

 

rak Dowolna z ponad 100 różnych chorób, z których każda charakteryzuje się szybkim, niekontrolowanym wzrostem nieprawidłowych komórek. Rozwój i rozwój nowotworów, zwanych również nowotworami złośliwymi, może prowadzić do nowotworów, bólu i śmierci.

 

komórka Najmniejsza strukturalna i funkcjonalna jednostka organizmu. Typowo zbyt mały, aby go zobaczyć gołym okiem, składa się z wodnego płynu otoczonego membraną lub ścianą. Zwierzęta są zbudowane z dowolnego miejsca, od tysięcy do bilionów komórek, w zależności od ich wielkości.

 

Ośrodki ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom lub CDC Agencja ds. Zdrowia i Opieki Społecznej w USA, CDC jest odpowiedzialna za ochronę zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, pracując nad kontrolą i zapobieganiem chorobom, urazom i niepełnosprawnościom. Czyni to, badając epidemie chorób, śledząc ekspozycje Amerykanów na infekcje i toksyczne chemikalia oraz regularnie badając dietę i inne nawyki wśród reprezentatywnego przekroju wszystkich Amerykanów.

 

substancja chemiczna Substancja utworzona z dwóch lub więcej atomów, które jednoczą się (łączą się ze sobą) w ustalonej proporcji i strukturze. Na przykład woda jest związkiem chemicznym zbudowanym z dwóch atomów wodoru związanych z jednym atomem tlenu. Jego symbol chemiczny to H2O.

 

e-papieros (skrót od elektronicznego papierosa) Urządzenia zasilane baterią, które rozpraszają nikotynę i inne chemikalia w postaci drobnych cząstek unoszących się w powietrzu, które użytkownicy mogą wdychać. Zostały one pierwotnie opracowane jako bezpieczniejsza alternatywa dla papierosów, z których użytkownicy mogliby korzystać, próbując powoli przełamać swoje uzależnienie od nikotyny w wyrobach tytoniowych.

 

Agencja ds. Żywności i Leków (lub FDA) Część amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, FDA jest odpowiedzialna za nadzór nad bezpieczeństwem wielu produktów. Na przykład jest odpowiedzialny za upewnienie się, że narkotyki są odpowiednio oznaczone, bezpieczne i skuteczne; że kosmetyki i suplementy diety są bezpieczne i odpowiednio oznakowane; oraz że produkty tytoniowe są regulowane.

 

formaldehyd Powszechnie stosowana i toksyczna substancja chemiczna, którą producenci dodają do tworzyw sztucznych, żywic, niektórych nawozów, barwników, leków i balsamujących płynów. Jest to nawet w zabiegach stosowanych do marszczenia tkanin.

 

Zarodek Dowolny jednokomórkowy mikroorganizm, taki jak bakteria, gatunek grzyba lub cząsteczka wirusa. Niektóre zarazki powodują chorobę. Inni mogą promować zdrowie organizmów wyższego rzędu, w tym ptaków i ssaków. Jednak skutki zdrowotne większości drobnoustrojów pozostają nieznane.

 

stan zapalny Reakcja organizmu na uszkodzenie komórek i otyłość; często wiąże się z obrzękiem, zaczerwienieniem, gorącem i bólem. Jest to także podstawowa cecha odpowiedzialna za rozwój i zaostrzenie wielu chorób, szczególnie chorób serca i cukrzycy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.